13-04-2006

Auto Express de Engelse Autoweek, kwam net als de Telegraaf met het volgende over de RS II

Foto: Bron Autobild "Huckfeldt"

We hebben het stuk uit de Auto Express vrij vertaald, want we wilden het jullie niet onthouden:

Focus RS nog steeds in de race

De laatste verpersoonlijking van de Ford Focus RS is tot voltrekking gebracht.
Auto Express doet de exclusieve onthulling.

Vorige zomer (uitgave 862) hadden woordvoerders van Ford gezegd dat het four-wheel-drive project niet door zou gaan, ivm de financiële problemen en het toenemen van de ontwikkelingskosten van de auto’s. Maar de sensationele geheime foto’s in het blad van deze week, gemaakt bij een top-secret winter testbaan, bewijzen dat Ford van gedachten is veranderd.

De foto’s van het tijdschrift onthullen dat de lang verwachte super vijfdeurs momenteel koud-weer proefritten ondergaat voor zijn machtige turbolader motor en slimme four-wheel-drive transmissie. Van een afstand lijkt de test auto op een ‘gewone’ voorwiel aangedreven Focus ST, maar eronder ronkt een powermachine van Volvo’s S60R prestatie stal.

De uitgebreide zwarte wielkasten, die voor en achter een grotere en bredere band en meer spoorbreedte bedekken, onthullen alles. Wat je niet ziet is dat het proto-type ook elektronische verstelbare schokdempers heeft, ze zijn vergelijkbaar met het FOUR-C systeem welke past bij het Zweedse vier deurs type.

Deze set-up zorgt ervoor dat de eigenaar zelf de stijfheid van de wielophanging kan aanpassen aan hun rijstijl of de kwaliteit van de weg met een druk op de knop. Zowel de four-wheel-drive transmissie als de Focus RS hebben een S60R’s turbolader vijf cilinder motor. Alhoewel ze wel dezelfde 2,5 liter capaciteit hebben net als de 217bhp powermachine gevonden in de Focus ST, een grotere turbo betekent dat de vuurspuwende RS er een buitensporige 300bhp uit knalt.
Dat moet genoeg zijn om een prestatie te geven van 0-60mph in de buurt van vijf seconden, terwijl de blauwe ovaal ervoor zorgt dat de auto’s topsnelheid is beperkt tot 155mph.

Alhoewel de ontwikkelingen duidelijk verder zullen gaan door Jost Capito, hoofd van Ford Motorsport en zijn technici bij Team RS, blijven de managers voorzichtig over wanneer de snelste Focus ooit tot productie word gebracht. Team RS gaat verder met het ontwikkelen van de auto’ zei een contactpersoon. ‘Het is een project dat enige vertraging heeft opgelopen maar Team RS
wil het heel graag verwezenlijken.

‘Het blijft een probleem dat het een dure auto is en dat de markt voor dit type auto’s vrij klein is – daarom hebben we het op nog geen enkele nieuwe type auto lijst gezet. Er is zoveel enthousiasme voor een nieuw RS model, dat het moeilijk zal worden om het helemaal te laten varen.’

Hoe dan ook, bronnen hebben beweerd dat de nieuwe RS aan het einde van Focus levenscyclus in 2008 zal arriveren, met een prijs rond de 25.000 pond

Ondertussen is Ford bezig met plannen voor een serie dealer geschikte opvoerings upgrades voor de spetterende ST, inclusief krachtverbeterende uitlaat systemen.

Auteur: Sam Hardy Bron: Auto Express

De  Auto Telegraaf:

Ford staakte afgelopen zomer de ontwikkeling van een supersnelle, vierwielaangedreven Focus RS met 300 pk, maar nu lijkt het erop dat de snelle uitmonstering er toch gaat komen. Volgens een woordvoerder van Ford heeft Team RS, dat verantwoordelijk is voor alle snelle Europese Fords, het project uit de ijskast gehaald.

De hoge en continu oplopende ontwikkelingskosten waren een klein jaar geleden voor Ford reden om het project stil te leggen. Het kostenverhaal speelt vandaag de dag nog steeds. De top-Focus mikt op een groep die zeer klein is, wat de aanschafprijs extra hoog maakt. Vandaar dat Ford niet in één keer verschillende snelle modellen op de markt brengt.

De testsessies zijn inmiddels weer opgestart. Ford beproeft en vermoedelijk krijgt de topversie dezelfde motor als de ST, echter voorzien van een potentere turbo die het vermogen opkrikt van 225 tot 300 pk. Om het vermogen fatsoenlijk op de openbare weg over te brengen voorziet Ford in vierwielaandrijving.

Zoals het er nu naar uitziet komt de rappe uitvoering aan het einde van de levenscyclus van de Focus op de markt. Dat betekent een marktintroductie in 2008, als er definitief groen licht volgt.

Team RS is binnen Ford verantwoordelijk voor de ontwikkeling van sportieve uitvoeringen van bestaande modellen. De specialistische afdeling heeft onder andere de Fiësta ST en Focus ST op haar naam staan.

Bron: de Telegraaf

terug naar RS overzicht     terug naar begin